2018-07-12 | Jednostka: KP PSP Skarżysko-Kamienna

11 lipca 2018 roku zastępca świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Kielcach – brygadier Tomasz Bajerczak oraz zastępca naczelnika wydziału logistyki bryg. Grzegorz Łochowski wizytowali Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku- Kamiennej. Celem tej wizyty było szczegółowe zapoznanie się z warunkami pełnienia służby i pracy, zapleczem logistycznym, warunkami lokalowymi oraz stanem wyposażenia sprzętowego do prowadzenia działań ratowniczo- gaśniczych. Zapoznano się również z możliwością usytuowania na terenie KP PSP w Skarżysku nowych budynków i pomieszczeń przeznaczonych na bazę sprzętu.

Po wizytacji omówiono z kierownictwem komendy potrzeby sprzętowe i remontowe jak również  propozycje modernizacji budynków, które poprawią warunki socjalno- bytowe w jednostce. Na koniec zastępca świętokrzyskiego komendanta Wojewódzkiego PSP w Kielcach bryg. Tomasz Bajerczak na ręce komendanta powiatowego złożył strażakom podziękowania za zaangażowanie na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz za prawidłową realizację zadań służbowych.

Opracowanie: bryg. Andrzej Pyzik, KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

Zdjęcia: asp. Adrian Gołębiewski, KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 25.09.2018r. Umer pow. kielecki. o godzinie 9.50 po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód osobowy Volkswagen Touran wypadł z jezdni i dachował. Na miejscu obecny był patrol Policji. Pojazdem podróżował tylko kierowca, który opuścił pojazd o własnych siłach i nie wymagał udzielenia pomocy medycznej. Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz postawieniu pojazdu na koła przy użyciu wyciągarki z samochodu SCRt Bronto. Po odłączeniu zasilania w pojeździe działania zakończono a zastępy udały się do jednostek. O zaistniałym zdarzeniu poinformowano zarządcę drogi - nie przybył do czasu zakończenia działań. * 24.09.2018r. W związku z sytuacją pogodową na terenie kraju, w ciągu dobry w województwie świętokrzyskim odnotowano około 300 interwencji. Zdarzenia związane były z powalonym drzewami, uszkodzonymi dachami oraz budynkami. W działaniach udział brało około 370 zastępów Straży Pożarnej i ponad 1500 strażaków. * 21.09.2018r. Około godziny 15.30 w msc. Ruszcza-Płaszczyzna pow. sandomierski doszło do przewrócenia platformy sadowniczej podczas pracy. W wyniku zdarzenia 5 osób zostało zabranych do szpitala. Na miejscu ZRM, Policja, 4 zastępy Straży Pożarnej. * 19.09.2018 r. Około godziny 19.00 w msc. Górno, pow. kielecki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia ranna została jedna osoba. W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej, Policja i ZRM. * 18.09.2018r. ok. godziny 14:53 w miejscowości Starachowice miał miejsce wypadek samochodu osobowego, którym podróżowały 3 osoby. W wyniku zdarzenia dwie kobiety zostały zabrane do szpitala, natomiast mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP uczestnikom wypadku oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W zdarzeniu udział brało 3 zastępy PSP. * * * * * * * * *